Teatralne wizyty we Wrocławiu

W ostatnim czasie uczniowie Szkoły Podstawowej w Wińsku odbyli dwa wyjazdy do Wrocławia w celach kulturalnych.

Obejrzeliśmy niesamowity spektakl Alicja w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Spektakl zrobił na nas ogromne wrażenie, muzyka była zachwycająca. Niektórzy byli w teatrze po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

Relację z drugiego wyjazdu przedstawiamy okiem jednej z uczennic:

To był dobry dzień. Rozpoczął się rano na stacji PKP w Wołowie skąd wyruszyliśmy pociągiem 🚂 do Wrocławia. Dla niektórych z nas taka podróż była pierwszą w życiu. 💪
Pierwszym punktem naszej wycieczki był Sky Tower, do którego udaliśmy się niezwłocznie zaraz po przybyciu na Dworzec Główny we Wrocławiu.
Atrakcją tego miejsca był wjazd na punkt widokowy znajdujący się na 49 piętrze.🏙 Pogoda była wymarzona 🌤 na podziwianie panoramy Wrocławia. To było niesamowite przeżycie. Wielu z nas pokonało swój lęk przed wysokością. Byli z siebie bardzo dumni.
Zachwyceni widokami wyruszyliśmy do Teatru Polskiego 🎭 na spektakl pt. “Błękitny Pies”. Oczarowani scenografią, muzyką i kostiumami obejrzeliśmy przepiękną opowieść o rzeczach trudnych dla nas dzieci jednak obecnych w naszym życiu. O niepełnosprawności, chorobie, śmierci. Błękitny Pies pomagał nieszczęśliwym dzieciom. W związku z tym, że On jest jeden a smutnych dzieci dużo postanowiliśmy zostać jego pomocnikami. Jedno zdanie szczególnie mocno zapadło nam w pamięć:
“Nikt z nas nie jest idealny, ale RAZEM jakoś dajemy radę”.
I z tym przekonaniem, że razem łatwiej z życiu ruszyliśmy dalej.
Gdzie? Znów Sky Tower. Tym razem Wystawa. Dolny Śląsk w Miniaturze. Mieliśmy również okazję zobaczyć budowle złożone z kilku milionów klocków. W strefie zabaw daliśmy się porwać wirowi kreatywności.
Później był czas na obiad.
Po tych wszystkich atrakcjach najedzeni, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy pociągiem do domu.
Podróże bawią, uczą i pozwalają pokonywać lęki. Tak. To był dobry czas. Dziękujemy.

Projekt Rozwijanie pasji kluczem do sukcesu jest finansowany z środków Fundacji PZU w ramach programu Z PZU po lekcjach.