Grant z Fundacji BGK

STEAMowe warsztaty dla najmłodszych

Wszechstronny rozwój najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Wińsku i Przedszkola Samorządowego w Wińsku w oparciu o zagadnienia STEAM (Science – nauka; Technology – technologia; Engineering – inżynieria; Art – sztuka; Mathematics – matematyka). Podtrzymanie i uaktywnienie u uczniów naturalnego pędu do zdobywania wiedzy przez działanie. Umożliwienie uczniom odkrywania, konstruowania, projektowania poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Nauka programowania i robotyki. Rozbudzenie u uczniów motywacji, zapału zdobywania nowych umiejętności, tak by szkoła od samego początku kojarzyła się z czymś przyjemnym. Kształtowanie umiejętności pracy w grupie, umiejętności mądrego i bezpiecznego korzystania z zasobów cyfrowych.
To główne cele projektu ,,STEAMowy start – dobry start”, który od stycznia będzie realizowany w naszej szkolnej AMAZON STEM Kindlotece. Z radością informujemy, że Stowarzyszenie ,,Wińsko dla Edukacji” znalazło się w gronie laureatów konkursu grantowego Fundacji BGK ,,Na Dobry Początek” i otrzyma 15000 złotych na realizację projektu.🏆🏆🏆
Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0, 1 i 2 wezmą udział w innowacyjnych zajęciach, a nauczyciele zdobędą nowe kompetencje cyfrowe pod okiem Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog. Ponadto nasza STEM Kindloteka wzbogaci się o nowe pomoce naukowe.
 
Patrycja Serdyńska – Prezes Stowarzyszenia ,,Wińsko dla Edukacji” i autorka wniosku