Rozwijanie pasji kluczem do sukcesu – podsumowanie projektu

Zakończyliśmy realizację projektu Rozwijanie pasji kluczem do sukcesu. Wszystkie działania projektowe sfinansowano z środków Fundacji PZU z programu Z PZU po lekcjach.

W ramach projektu odbyło się 200 godzin warsztatów dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wińsku w 10 grupach. Zrealizowaliśmy cztery wyjazdy edukacyjne. Powstał przewodnik dla dzieci po Wińsku. Utworzyliśmy trasę spaceru śladami przedwojennej społeczności żydowskiej.

Przez siedem miesięcy uczniowie Szkoły Podstawowej w Wińsku: czerpali papier, szyli, wyszywali, poznali haft matematyczny; projektowali i drukowali w 3d; odbywali wirtualne podróże za pomocą okularów VR; uczyli się fotografować; programowali roboty; poznawali lokalną historię; brali udział w konkursach.

A wszystko po to by: rozwijać kreatywność, wzmacniać swoje kompetencje cyfrowe, uczyć się szacunku o lokalnej historii, nabywać umiejętności, integrować się, uczyć się razem i od siebie nawzajem.

Wszyscy byli niesamowicie zaangażowani i zmotywowani, by uczyć się nowych rzeczy.

Wspólnie zwiedzaliśmy Poznań, Karpacz podczas dwudniowych wyjazdów. Obejrzeliśmy trzy spektakle w teatrach. Poznawaliśmy piękne miejsca w naszej okolicy.

W ramach projektu powstała trasa spaceru po Wińsku śladami Rity Steinhardt opracowany na podstawie jej książki, która jest zapiskiem jej wspomnień. Dodatkowo powstał przewodnik po Wińsku dla dzieci, w którym Winogronek opowiada o historii Wińska.

Projekt Rozwijanie pasji kluczem do sukcesu jest finansowany z środków Fundacji PZU w ramach programu Z PZU po lekcjach.