Rozwijamy swoje pasje z PZU po lekcjach

Pierwsze warsztaty w ramach projektu Rozwijanie pasji kluczem do sukcesu za nami. Od grudnia w Szkole Podstawowej w Wińsku odbywają się warsztaty pozalekcyjne, które stawiają na wszechstronny rozwój uczniów. W czasie zajęć pozalekcyjnych mogą nabywać nowe kompetencje zgodne z ich zainteresowaniami.

 

Warsztaty arteterapii

Zajęcia odbywają się w pięciu obszarach:

  • zajęcia rozwijające kreatywność i zdolności manualne
  • zajęcia zwiększające kompetencje cyfrowe uczniów
  • zajęcia fotograficzne
  • warsztaty arteterapii
  • warsztaty poświęcone lokalnej historii

 

arteterapia
kreatywność
fotografia
kodowanie
historia

A na warsztatach uczymy się wyszywać, poznaliśmy tajniki haftu matematycznego, zrobiliśmy piękne zakładki do książek z własnoręcznie wyczerpanego papieru. Ponadto poznajemy tajniki robienia zdjęć, relaksujemy się dzięki sztuce. Uczymy się kodować z pomocą magicznego dywanu, programujemy roboty, czy drukujemy w 3d. Mamy również za sobą pierwsze spotkania dotyczące naszej lokalnej historii. Zdecydowaliśmy, że skupimy się na losach przedwojennej społeczności żydowskiej, która zamieszkiwała w Wińsku. Za nami spotkanie z panią Wójt, podczas którego przedstawiliśmy nasze pomysły na upamiętnienie ważnych miejsc w Gminie Wińsko. A przed nami jeszcze wiele aktywności.

Projekt Rozwijanie pasji kluczem do sukcesu jest finansowany z środków Fundacji PZU w ramach programu Z PZU po lekcjach.