Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wińsku z kulturalną wizytą we Wrocławiu – część 7

Zapraszamy na relację z naszego ostatniego wyjazdu projektowego.

Teatr Polski

Obejrzeliśmy wzruszający spektakl ,,Błękitny Pies”. Spektakl opowiada o Błękitnym Psie, który trafia na ziemię, aby pomagać nieszczęśliwym dzieciom. Traktuje o niepełnosprawności, ciężkiej chorobie, śmierci, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci. Spektakl został zrealizowany na podstawie książki adaptacji książki Beaty Majchrzak pt. Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci, nagrodzonej w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży (2013), zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady Szwecji i patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY przy finansowym wsparciu Fundacji PZU. Przed wizytą w teatrze udało nam się przeczytać książkę.

Scenografia, kostiumy, muzyka są przepiękne. Polecamy spektakl każdemu. Po spektaklu mieliśmy niepowtarzalną okazję porozmawiać z aktorami i panią reżyser Agatą Skowrońską. Uczniowie chętnie zadawali pytania. Cały spektakl śledziliśmy  perspektywy pierwszego rzędu, co spotęgowało wrażenie.

Punkt widokowy Sky Tower – dodatkową atrakcją naszych wyjazdów projektowych była emocjonująca wizyta na 49 piętrze wrocławskiego Sky Towera. Pogodę mieliśmy wymarzoną i mogliśmy podziwiać piękną panoramę Wrocławia z wysokości 212 metrów – niezapomniane przeżycie.

Projekt Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wińsku z kulturalną wizytą we Wrocławiu finansowany jest z środków Fundacji PZU z programu Fundacja PZU z Kulturą