Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wińsku z kulturalną wizytą we Wrocławiu – część 6

To już nasz przedostatni wyjazd projektowy. Tym razem zaznaliśmy trochę sztuki i nauki.

Multisensoryczna Wystawa Van Gogh

Mieliśmy okazję zapoznać się z życiem i twórczością Van Gogha. Odwiedziliśmy nietypową wystawę. Jest to fantastyczna, światowa, multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA we Wrocławiu. Wystawa przeplatana jest czytanymi listami Van Gogha do swojego brata Theo, a wszystkiemu towarzyszy muzyka Chopina. Wystawa była dla nas czymś absolutnie nowatorskim, całkowicie nowym doświadczeniem. Obrazy Van Gogha wyświetlane na ogromnych ekranach, muzyka zrobiły niesamowite wrażenie. Dowiedzieliśmy się sporo o życiu tego artysty, którego życie było bardzo trudne, a jego talent został należycie doceniony dopiero po jego śmierci. Przed wystawą główną obejrzeliśmy obrazy artystów tworzących film Twój Vincent.

Do Hydropolis wybraliśmy się Polinką.

Hydropolis

Zwiedziliśmy również unikatowe centrum nauki o wodzie. Centrum zawiera siedem stref tematycznych. Mogliśmy poznać stworzenia żyjące w największych głębinach, zobaczyliśmy batyskaf, dowiedzieliśmy się jak ważna jest woda w życiu człowieka, poznaliśmy historię wrocławskich wodociągów i historię powodzi w 1997, mogliśmy zrelaksować się w strefie relaksu. Tego dnia obchodzony było Międzynarodowe Święto Wody. Dzięki temu mogliśmy spotkać maskotki Hydropolis, które towarzyszyły nam przy zwiedzaniu.

Hydropolis warsztaty

Tematem warsztatów były wody słodkie i wody słone. Warsztat w ciekawy i kolorowy sposób wprowadził uczniów w tajniki chemii. Na zajęciach mogli samodzielnie przygotować lampę lawową oraz tęczę. Zwieńczeniem warsztatu był efektowny, ale zarazem prosty eksperyment – ,,woda gazowana’’, który można powtórzyć w domowych warunkach. Uczestnicy projektu bardzo chętnie wzięli aktywny udział w warsztatach.

Projekt Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wińsku z kulturalną wizytą we Wrocławiu finansowany jest z środków Fundacji PZU z programu Fundacja PZU z Kulturą