Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wińsku z kulturalną wizytą we Wrocławiu – cz.3

Podczas naszego trzeciego wyjazdu projektowego odwiedziliśmy kolejne wspaniałe miejsca:

Opera Wrocławska

Opera Wrocławska przywitała nas swoimi pięknymi wnętrzami. Dla wszystkich uczniów była to pierwsza wizyta w operze. Sam budynek i sala zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach projektu. W operze obejrzeliśmy przepiękny balet ,,Dziadek do orzechów” z muzyką Piotra Czajkowskiego graną na żywo. Ta, cieszącą się ogromną popularnością wersja klasycznego baletu, została połączona z ,,Opowieścią Wigilijną” Dickensa. Dzieło było pełne pięknych kolorów, kostiumów z niesamowitą scenografią.

 

Kolejkowo

Na wystawę udaliśmy się do Sky Tower we Wrocławiu. Mieliśmy okazję odbyć podróż po Dolnym Śląsku w miniaturze. Wszystkie makiety są stworzone z ogromną precyzją, dbając o najdrobniejszy szczegół. Przedstawiają życie codzienne mieszkańców dolnośląskich miast i wsi. Wystawa  Pani przewodnik zabrała nas w humorystyczną wycieczkę pełną zagadek. Z powodu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mogliśmy również zobaczyć piękne Miasto z Piernika. Jest to największa na świecie kolejowa makieta z piernika. Zużyto do niej ponad tonę korzennego ciasta. Mogliśmy tam spotkać czekoladowe jeżdżące pociągi, ozdobioną kolorowym lukrem choinkę, pachnące cynamonem mikołaje i ludziki oraz prawie 300 chatek zamieszkanych przez piernikowych Kolejkowiczan. Wystawa bardzo się spodobała uczestnikom projektu.

Projekt Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wińsku z kulturalną wizytą we Wrocławiu finansowany jest z środków Fundacji PZU z programu Fundacja PZU z Kulturą